Kakaová ceremonie

2 222 Kč

Zážitkový rituál v bezpečném prostředí ženského kruhu. Kakao z Guatemaly má velmi uvolňující a zároveň povzbuzující účinky, které využívaly staré civilizace. Dodá tělu velké množství minerálů a vitamínu. Společně si zatancujeme, zazpíváme,  zahrajeme na bubny a zvonkohry, uvolníme se dechovými a jógovými technikami i se pustíme do tvoření. Setkání je naplánované v Turnově. Je možná domluva i jiných míst. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Průvodkyně Petra Skalská a Hana Danihelková Tě přivítají v ženském kruhu, kde je přirozeností sdílet své vnitřní krásy a zážitky. Součástí je tahání výkladových karet, historie kakaových ceremonii, společné tvoření, ceremoniální vypití kakaa či témata ženské cykličnosti a sexuality. 

Rituál je plánovaný na listopad 2021 a termín se stanoví při naplnění kapacity 15 žen.

Vyplň svou přihlášku již dnes.

Setkání probíhá v Turnově. 

Je možná domluva i v jiném městě, v případě že máte kamarádky, které přizvete. 

kakao 1

Výhody a účinky kakaa: 

Kromě velkého množství různých minerálů (hořčík, železo, zinek, měď) a vitamínů, kakao obsahuje látku THEOBROMIN, která má povzbuzující účinky.

  • Theobroma Cacao = rodové jméno kakaovníku, které v sobě nese označení nápoj Bohů = z řeckého Theo-Bůh, Brosi-pokrm = je to hořký krystalický prášek a má podobné, ale slabší účinky jako kofein
  • Po svém objevení se používal k některým terapeutickým účelům, nebo při léčbě některých nemocí, např.: syfilis, poruchách oběhového aparátu, hypertenzi, angině pectoris.
  • v moderní medicíně se používá jako vazodilatátor (prostředek k rozšíření cév), diuretikum (zvyšuje tvorbu a vylučování moči) a jako prostředek na povzbuzení srdce => snižuje krevní tlak roztažením cév, tím se zvyšuje odchod moči a proto se používá při léčbě vysokého krevního tlaku
  • používá se při léčbě aterosklerózy (kornatění cév) a při léčbě edémů (otoků)
  • Použití v oblasti prevence rakoviny bylo dokonce patentováno

HOŘČÍK

Kakao se řadí do skupiny super potravin s velmi vysokým obsahem hořčíku v přírodní formě (kakao 64mg, avokádo 58mg, banán 37mg). Hořčík potřebujeme ke správné funkci nervového a svalového systémuPřispívá k zachování zdravých kostí a zubů. Zmírňuje podrážděnost, nervozitu, únavu a napětí.

ANTIOXIDANTY

Obsahuje velké množství flavonoidů, což jsou antioxidanty. Působí preventivně proti srdečním chorobám. Chrání buňky před volnými radikály. Brání nárůstu nádorových buněk. Posiluje imunitní systém. Snižují nežádoucí účinky chemoterapie. Při dostatečném množství FLAVONOIDŮ v organismu (tedy antioxidantů) pomáhají tělu zbavovat se toxických látek, které poškozují naše buňky.

kakao 2

Kakaové ceremonie dneška jsou nejčastěji propojovány s TANCEM, nebo HLASOVOU TERAPIÍ. Přináší to krásné spojení, zklidnění, ztišení a autentičnost a spontánnost, která vede k sebevyjádření skrz tanec, či zpěv.

Kakaové rituály mohou být součástí přechodových rituálů, ženských kruhů, ohňových ceremonií a dalších společenských událostí.

kakao 3

Účinky kakaa na fyzické úrovni

Kakao je skvělý antistresor a adaptogen (= rostlinný produkt, zvyšující odolnost organismu proti stresovým situacím: úzkost, únava, strach…). Doporučuje se jako doplněk stravy jako prevence srdečních i nádorových onemocnění. Působí na srdce a má mírně stimulační účinek na jeho aktivitu, kterou povzbuzuje. Říká se, že kakao otevírá srdce. Uvolňuje dýchací cesty, krk a hlasivky = říká se, že kakao má rádo zpěv.

Po jeho vypití dochází k celkovému uvolnění a příjemnému povolení organismu, díky vysokému obsahu hořčíku. Člověku se navodí pocit jakéhosi “vnitřního změknutí”. Přitom ale zůstává v pocitu uzemnění a v propojení se Zemí. Posiluje a umocňuje pocity radosti, a štěstí. Zažene pocit hladu. Dehydratuje, proto bychom měli pít spolu s kakaem i nějakou vodu. Uvolňuje svalové napětí, čímž nás vede do stavu uvolnění, klidu a stability. Rozpohybuje tělo = proto je často spojováno s tancem. Hudba nás podněcuje stát se jí, splynout s ní a my skrz pohyb (zpěv) můžeme propustit emoce, bloky, tenze..

Účinky kakaa na psychické úrovni 

Povoluje vnitřní tenze a tlaky, zklidňuje mysl, zlepšuje náladu, dodává pocity uvolnění do radosti a spokojenosti. Vnímáme pocity “pohlazení láskou”. Cítíme, že milujeme a jsme milovaní. Přináší radost a vnitřní klid a uvolnění. Navozuje tvůrčí pohodu. Dodává energii. Otevírá soustředěnost na práci, vizi, či záměr. Rozpohybuje, roztančí, rozezpívá.

kakao 4

Jaké kakao na Vás čeká a od koho jej máme?

Heart of Earth = Ruk'u'x Ulew je skupina mayských žen, která se věnuje vysoce kvalitnímu zpracovávání kakaových bobů pro ceremoniální účely. Nabízejí vskutku unikátní produkt, jemné a harmonické chuti. Kakaovou pasta připravují v jejich domě v San Marcos la Laguna pro podporu místní komunity a ve službě světu.

Vliv tohoto prastarého silového místa, spolu s jemnou a hřejivou energií, dělá z jejich kakaa produkt, který je velmi příjemný a zároveň reprezentuje kvalitu a pronikavé účinky, které kakao má. Ruk'u'x Ulew získávají kakaové boby z Alta Verapaz, v centrální části Guatemaly.  Odtud je nechávají posílat ke zpracování do jejich dílny v San Marcos La laguna u jezera Atitlan.

Ženy kakaové boby společně zpracovávají v náročném procesu pražení, loupání a mletí - aby je poté přetavili do vynikající, krémové kakaové pasty. Dávají si na své práci záležet a kakao ctí jako skutečnou medicínu, do které vkládají svou lásku a vděčnost. Proto je jejich Kakao vhodné pro ceremonie, neboť nese skutečně příjemnou energii.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: