CYKLIČNOST

TT cykličnost

Čeká nás týden spojený s tématem, které mě provází posledních 10 let mého života. Informace během těchto let nasbírané předávám ženám na ženských kruzích i při terapiích. Věřím, že se vám bude líbit a bude pro vás užitečný.
 
PRINCIPY ENERGETICKÉ ŠKOLY PŘIJETÍ SEBE, DOVOLENÍ PRO OKOLÍ, DŮVĚRA V PŘIROZENOU ENERGII VYTVOŘÍ RADOSTNOU AKCI Budujeme důvěrné a zároveň otevřené vztahy se všemi klienty a využíváme přátelský přístup zahrnující  (1)
 
PRVNÍ MENSTRUACE = MENARCHÉ 
 
Přechodový rituál oslavující první menstruaci, býval naprosto běžnou součástí života, bohužel se do naší "moderní doby" nějak nedochoval, asi měly ženy (či muži ????‍♀️) pocit, že není zas až tak důležitý jak bylo dříve z generace na generaci předáváno.
 
Opak je však pravdou! Přerod mladé dívky v ženu, je obrovská věc a není radno jej zanedbat. Ruku na srdce, která z nás si na svoje první krvácení vzpomíná s láskou a úctou? Nebo dokonce jako na den, kdy si připadala jako královna oslavovaná za svůj božský dar zrození nového života? Já to tak tedy neměla a až když jsem se začala pídit po hloubkách tohoto tématu jsem si uvědomila jak moc je to pro mě důležité a jak moc to bude jednou důležité pro moji dceru. Naše dcery si totiž formují svůj postoj ke své menstruaci daleko dříve než jim o ní vyprávíme, nebo než jim uspořádáme oslavu. Názor si vytvoří z našeho vztahu k té naší vlastní.
 
Jak probíhal takový rituál za dob našich moudrých předků? Mladá dívka, která se čerstvě stala ženou byla odvedena svojí maminkou a ostatními ženami na krásné místo, kde oslavily tento významný den. Mladá žena dostala dárečky, bylo o ní pečováno jako by byla nejvyšší bohyní lidstva, dostala nové šaty, šperky. Matka a ostatní pro ní přichystaly hostinu plnou dobrého jídla a pití a při hodování v bezpečném prostoru ženského kruhu předávaly své zkušenosti, poznatky a moudra nasbíraná během svých cest.
 
Pro mě osobně bylo naprosto zásadní zjištění, že tento důležitý přechod lze uspořádat i zpětně a tak začala moje cesta za vědomější, láskyplnější a bezbolestnou menstruací a v neposlední řadě ženou, která tyto rituály provází. (pokud by jste chtěly vědět jak takový rituál vypadá v mém podání napište do komentářů, ráda Vám o tom natočím video)
 
Mám pro Vás hned na úvod dva pracovní listy, které si samozřejmě nemusíte vyplnit, ale jak již mnohokrát ve skupině zaznělo : co se dá na papír už má hybnou sílu a začíná se řešit ????
 
 
1b 
 
MENSTRUAČNÍ FÁZE 
 
A teď se tedy pusťme do první fáze našeho cyklu. Do fáze vědmy, stařeny, zimy neboli menstruační ????????????
Tedy, abych Vás nenudila dlouhým psaním pokusím se shrnout co nejlépe jaké je vlastně období vědmy.
 
❄️ Během tohoto "týdne" je naše tělo v naprosto stejném stavu jako je matka příroda v zimě, v období kdy odpočívá pod sněhovou pokrývkou a čerpá energii na dynamické jaro a další roční období. Proto i my ženy bychom měli (a zde na vás apeluji) udělat totéž.
 
❄️ Co se stane když to neuděláme? Budeme v následujících fázích unavené, nebudeme mít energii na využití jejich potenciálů a darů. A to by byla velká škoda!
 
❄️ Naše malá soukromá zima je překrásné období plné klidu, ticha, naslouchání, meditace a vizí. Dává nám ideální prostor pro propuštění všeho starého a nefunkčního. Zvolněme, dopřejme si odpočinek a nechejme spolu s naší krví odejít vše co odejít má.
 
Přikládám pracovní listy, se kterými doporučuji pracovat dvakrát. Jednou teď a po druhé až budete moudrou vědmou. 
 
 

PRINCIPY ENERGETICKÉ ŠKOLY PŘIJETÍ SEBE, DOVOLENÍ PRO OKOLÍ, DŮVĚRA V PŘIROZENOU ENERGII VYTVOŘÍ RADOSTNOU AKCI Budujeme důvěrné a zároveň otevřené vztahy se všemi klienty a využíváme přátelský přístup zahrnující  (1)
 
DYNAMICKÁ A OVULAČNÍ FÁZE 
 
Tato část našeho vnitřního ročního období je obdobím klidu, nikam se nespěchá. Jako jahody, které chytají slunce, aby byly co nejsladší i my v tomto "týdnu" jsme zaměřeny pouze na to být co nejšťavnatější... prostě k nakousnutí ????????
 
 
 1b
 
YONI 
 
Milé ženy, muži odpustí, tady máte ten domácí úkol... ????
 
Dnes bych po vás moc chtěla, aby jste si vzaly papír, nebo plátno, pastelky, fixy, vodovky, tempery nebo jakékoli jiné malířské pomůcky...
 
Udělejte si chvilku pro sebe a ztvárněte vaši rozkvetlou yoni. Dejte do obrazu své srdce i duši. Když mi pak pošlete fotku do komentáře budu neskonale šťastná ????
 
Přeji příjemný sobotní večer a nezapomeňte prosím, že vaše yoni a cyklus jsou to nejposvátnější co jste do života dostaly ????
 
217856787_10218058259559712_1683730935000061387_n
 
PRINCIPY ENERGETICKÉ ŠKOLY PŘIJETÍ SEBE, DOVOLENÍ PRO OKOLÍ, DŮVĚRA V PŘIROZENOU ENERGII VYTVOŘÍ RADOSTNOU AKCI Budujeme důvěrné a zároveň otevřené vztahy se všemi klienty a využíváme přátelský přístup zahrnující  (1)
 
PŘEDMENSTRUAČNÍ FÁZE 
 
Jsem jako divoká medvědice, které se připravuje na zimu, kterou celou prospí. Chystám si svůj brloh, aby byl uklizen, vybaven a připraven uspokojit všechny mé potřeby, kdybych se náhodou probudila. Zabezpečím rodinu, dokončím vše začaté, sama sebe trochu polituji, bez důvodu vyhubuji medvíďatům i tátoj medvědoj a všem případným kolemjdoucím, kteří mě jakkoli rozladí a s vděčností se vrhnu do své osobní zimy.
 
 
 S láskou Péťa Skalská
 
PETRA S MINIATURA