FILMOVÁ INSPIRACE

Tento týden se necháme inspirovat filmy, jejich účelovostí a co si z nich můžeme vzít do života. Tvůrci z kreativní sféry (malíři, filmaři, hudebníci atd.) tvoří s vědomím o příležitostech, zapomenuté tvorbě a o cestách, jak se k tomu dostat. Můžeme se na filmy dívat jako na odpočinek, či jako možnou inspiraci.

1. DENblobid0

Dnešní den začneme inspirací z tématiky osobního rozvoje. Vzpomněla jsem si na film YES MAN, který nás může inspirovat k přijímání příležitostí. Kolik příležitostí odmítneme, jenom proto, že se nám něco nechce? Protože nemáme čas, nebo k tomu bude nutné vystoupit z komfortní zóny?  Odkládáme mnohdy zbytečně věci a držíme se zajetých kolejích. Toužíme v hloubce duše po něčem jiném a nic moc pro to fyzicky nevytvoříme - neuděláme věci jinak. Nerozhodneme se.

Dovolte si inspiraci, dovolte si vzlétnout a aspoň jeden den zažít v příležitostech a možnostech. Jak dneska běžné věci uděláte jinak?

  • najezte se opačnou rukou
  • místo rádia v autě si užijte tichou cestu a naopak
  • vytvořte si fajn jídlo a nebo si ho objednejte.
  • Cokoliv...

A když se Vás někdo zeptá a něco Vám nabídne, uvažujte nad tím => a nebo neuvažujte a rovnou řekněte ANO. Zvěte příležitosti k vám. Otevře se jim a užívejte, co pro Vás život nachystal. Na co dneska povíte ANO? 

Je nějaký film, co Vás inspiroval v osobním rozvoji?

2. DEN 

Jíst, meditovat, milovat - Blogy - ŽENY s.r.o.

Jaké kroky vedou k nalezení Vašeho JÁ? Musí být cesta k lásce a přijetí dlouhá a trnitá? ZAČNI ŽÍT v radosti, své plné síle a jistotě hned TEĎ ✨ 

Film Jíst, meditovat, milovat je o poznání lásky k sobě. Díky tomu, že poznáme lásku uvnitř nás, začneme uznávat sebe, dokážeme přijmout lásku zvenčí - JINAK - přirozeně a bez nutnosti dokazování a nátlaku na druhé, aby nás milovali.

Láska a důvěra ve vztahu pak přichází sama a je příjemným bonusem a projevem toho, jak my sami si vážíme sebe. Nemusíme se rozcházet, aby jsme poznali nejprve sebe. To vše se dá i ve vztahu, dokonce i v nefunkčním vztahu. Mohou se dít zázraky ✨ a vztah, který nefunguje najednou fungovat začne. 

Své poznání skutečného já jsem začala během mého partnerství, teď už manželství. Vždy jsem se zajímala o osobní rozvoj, o jiné možnosti. Jenže jsem ve svých 21 letech zjistila, že nebylo vše budováno na pevných základech a tak se vše zbořilo. Byla jsem smutná, naštvaná, bez energie. S potřebou dokazování si, hodnocení a kritiky. Hledala jsem lásku od někoho...

Postupnými kroky jsem začala s poznáním, vnější svět pro mě byl ukázkou toho, na co se mám ještě podívat, abych byla spokojená já. Nelíbí se mi jak se mnou někdo mluví? Začala jsem se ptát... Z jakého důvodu se mi to nelíbí? Co mi na tom vadí, že se ke mě takto někdo chová? A zjistila jsem, že to vysílám já, že já se nepřijímám a nemám ráda.

V momentě, kdy jsem přestala obviňovat sebe, následně okolí a přijala zodpovědnost za svůj vlastní život a za mou jedinečnost, věci se začali měnit... Okolí se začalo měnit, bez toho, aniž bych musela vyvolávat hádky, požadavky, podmínky a neshody. Lidé se k nám chovají tak, jak mi dovolíme a podle toho, co vysíláme za energii. Ať věříte na energie nebo ne, energie je všechno - existuje vibrace i esence. Pokud fungujeme z přirozené roviny a své vnitřní síly, žijeme v lásce a přijetí - hlavně vůči sobě a dokážeme přijmout lásku a laskavost i z okolí.

A přesně tak je to i na konci filmu - dokážeme vytvořit, obnovit a žít ve funkčním láskyplném vztahu.
Jaký film inspiroval Vás v rozvoji lásky či poznání sebe?

3. DEN

INT_3

Bezpodmínečné přijetí. Stav, kdy někoho (včetně sebe) přijmeme bez toho, aniž bychom ho kritizovali, hodnotili, potajmu si o něm vytvářeli závěry. Znáte někoho takového ve Vašem životě? 

Na dnešní téma jsem vybrala film Nedotknutelní. Příběh o ochrnutém zajištěném muži, který potřebuje péči asistenta. Vybral si za něj muže, který právě opustil vězení. Každý má úplně jinou povahu a nastavení života, jeden seriózní a občas nevrlý, druhý spontánní a bláznivý. Díky tomu jsou jeden druhému učiteli a poznáváním vytvoří přátelství. I přes zápletky dojdou do stavu rovnosti a vzájemné podpory. 

Ke komu ve svém životě máte největší důvěru? Zažíváte spolu bezpodmínečnost? 
Je nějaký film, který Vás inspiruje z oblasti vztahů?