OTÁZKY - cesta, ako sa priblížiť k sebe

niki mih. V predchádzajúcom príspevku som Vám priblížila, aké to je keď počúvate hlas svojho vnútra. Ako Vás to dokáže posúvať v živote smerom, ktorý ste si vysnívali už dávno. Tu si treba uvedomiť, že každý z nás je vedomou bytosťou. Sme energetické bytosti a žijeme v spoločnosti ďalších energetických bytosti. Dokážeme vnímať, čo si žiada, alebo pociťuje iná osoba. Nedeje sa to náhodou. Vždy to má svoj dôvod. Aký? Spoločná rezonancia. Niečo, čo nás určitým spôsobom spája. Priznávam, moje prvé stretnutie s týmto mi vyčarilo úsmev, alebo skôr údiv?

niki mih. Uvediem niekoľko príkladov pre priblíženie. Na niekoho myslíte a ten sa Vám ohlási, stretnete ho. Nutkanie niekomu zavolať prinesie novú možnosť v živote. Alebo. Druhá strana potrebuje počuť práve Vás, ste nápomocný v jeho aktuálnom rozpoložení, myšlienke, prinesiete mu iný pohľad na vec. Svoju citlivosť si môžete uvedomiť aj v obchodných domoch, či pri návšteve zdravotníckeho zariadenia. Koľkí z nás v takýchto priestoroch zmenia náladu alebo cítia únavu? Čo sa vtedy deje vo vašom tele? Odchádzate z týchto priestorov s vnímaním okolia? Sú to priestory, v ktorých sa nachádza veľa ľudí s rôznymi problémami, myšlienkami. Vyžarujú okolo seba energiu, ktorú určitým spôsobom do svojho energetického poľa prijmete. Príkladov je veľa, len ste si možno dodnes neuvedomili túto skutočnosť. Osobným rozhovorom by sme istotne našli príklad z Vášho života, ktorý to potvrdzuje.

niki mih. Ja osobne som začala s používam otázok pri nakupovaní. Ide presne o situácie, kde vnímame informácie iných a kúpime aj to, čo sme nepotrebovali. Stáva sa Vám, že kúpite ďaleko viac ako bol pôvodný zámer? Mne sa to stávalo často. A áno, riešením by mohol byť zoznam vecí, ktorý budete striktne dodržiavať. No čo v prípade väčších investícii, poistenia, výberu dovolenky, školy, rozvojového programu, či zmeny povolania? Sú to presne tie situácie, kde je namieste otázku položiť.

niki mih. Tým, ktorým to stále znie priľahnuté za vlasy, len odporučím. Zažite si to. Záver o tom, či je to hlúposť alebo skutočná pravda si nechajte na neskôr. Ak si poviete - Je to hlúposť, toto nemôže nikdy fungovať. Čo to vytvorí? Alebo. Toto je tak náročné, že by ste museli 10 rokov meditovať, aby to bolo dostupne aj Vám. Týmto tvrdením vytvoríte záver, ktorý práve začal tvoriť Vašu realitu. Veľmi záleží na Vašom postoji. Ani jedno z tvrdení nie je pravdivé.  Chce to len chuť sa zahrať a použiť presne tú detskú zvedavosť, ktorá otvára všetky možnosti bez očakávaní a predsudkov.  Tak čo, ideme na to?

niki mih. Nájdite si pokojne miesto, kde Vás nebude nik rušiť (vypnite zvonenie na mobile). Obľúbené kreslo, posteľ, no aj vaňa je super miesto na tréning. Odporučím si k tomu ľahnúť a zatvoriť oči. Uvoľníte svoje telo. Párkrát sa zhlboka nadýchnite a prejdite do pokojného pravidelného dýchania. Keď ste úplne uvoľnení – neriešite povinnosti, čo Vás kde svrbí :) ste pripravený na položenie prvej otázky.

niki mih. Požiadajte svoje telo, aby Vám pre Vás jasne a zreteľne ukázalo odpoveď áno.  Nechajte tomu priestor. Vnímajte svoj dych a sledujte, čo sa bude diať. Signály tela sú rôznorodé, každý to má inak. Pocit, pohyb, zvuk, zmena tlaku, zimomriavka, obraz ... naozaj to môže byť čokoľvek.  Preto je dôležite nájsť signál Vášho tela. Na prvý pokus to môže byť veľmi jemný signál. Uznajte to, prosím. Hrajte sa s tým, naberie tým istotu v prejavoch tela. Máte? Potom presne to isté zopakujte s požiadaním tela o jasnú a pre Vás zreteľnú odpoveď nie. Keď toto úvodné kolo budete mať za sebou, prejavte v myšlienke vďaku za túto komunikáciu. Je to veľmi dôležitý krok hlavne v týchto začiatkoch.

niki mih. Nasleduje úloha číslo 2. Napíšte si 10 otázok, kde si budete istý, že odpoveďou je áno a 10 s odpoveďou nie. Prosím, voľte oslovenie. Výber otázok a ich prezentácia je veľmi dôležitá. Pre lepšie pochopenie uvediem príklad s chybou. Nika, máš žlté tričko? Vy budete mať na sebe modré a Vaša odpoveď bude áno. Viete aká je chyba v položenej otázke? Verím vo vašej skrini sa nejaké to žlté tričko nájde. Rozumieme sa? Správna otázka v tomto prípade je: Nika, máš teraz oblečené žlté tričko? Možnosti na opýtanie sa je veľa, chce to len chuť sa hrať. Upozornim, toto je základ, dozvedieť sa o sebe môžete ďaleko viac informácií a to nie iba s odpoveďami áno/nie :)

niki mih. Otázkami a prijímaním svojich vlastných odpovedídokážete vždy identifikovať, čo je pre Vás kedy prospešne zaobstarať si, či podniknúť. Prajem Vám príjemnú zábavu a ľahkosť v tomto spoznávaní. Keby ste mali akúkoľvek otázku, resp. si to mali záujem natrénovať v našej spoločnosti sme Vám k dispozícii.

S láskou Nika niki mih.