Skutečná PRAVDA

= velmi osvobozující akt poznání skutečností, souvislostí, který vytváří otevřenost, nové příležitosti.

Ač může vypadat, že pravda je něco složitého, těžkého, zatěžujícího, že jí nikdo nemůže říct nahlas, protože jí ostatní nechtějí slyšet nebo neumí přijmout, skutečnost je taková, že je to přesný opak. Přesvědčení v první části věty je lživé přesvědčení, které jsme přijali za pravdu/fakt toho, že to tak je (je to neměnné, jasně dané) a tím, se stala lež pravdou. Ovšem podstata skutečnosti je stále lež.

klára ber Požádáním o vidění/slyšení skutečné pravdy, ať už je jakákoliv, se dozvíme přesnou skutečnost. Důležité je přijmout pravdu se vším všudy. Jakmile se dozvíme skutečnost, tak se s ní dokážeme vyrovnat. Dané záležitosti jsou informace, se kterými se dá dál tvořit: můžeme se z nich ponaučit, můžeme je měnit, abychom se příště chovali jinak, můžeme je využít k otevření jiných možností. Prvním krokem však je POZNÁNÍ SKUTEČNÉ PRAVDY. 

klára ber Zkuste si začít hrát. Žádejte o poznání skutečnosti, v jakékoliv situaci ve Vašem životě: Jaká je v této situaci skutečná pravda? Otázku nechte plynout, odpověď se ukáže sama :) 

klára ber S jednou z tvůrkyň - Péťou Lébl Bínovou teď vyvíjíme diamant pravdy a skutečného poznání. Program, kde s lehkostí a radostí otevřeme poznání, tak aby pro Vás bylo snadné a s nadhledem možné podívat se a poupravit vše, co je zatěžující a lživé. 

klára ber Skutečná pravda Vám dá osvobození, je to záležitost, která se vnímá/cítí skrz Vaše tělo i mysl. Najednou je vše lehké, osvobozující, pocit příjemného vzletu. Přirovnám to k nádechu svobodného vzduchu do celého Vašeho těla.

CVIČENÍ:

"Zkuste tento nádech teď: zavřete oči a nadechněte se do celého těla - kolik vzduchu se do Vás vejde? A to samé s hlubokým výdechem uvolněte ze svého těla. Vytvoříte tak příjemné přirozené uvolnění. Přirozenou výměnu dechu, které je pro nás tak osvobozující, až jsme na něj zapomněli. Přijměte svou paměť a udělejte si chvilku na příjemné uvolnění těla dechem a žádejte u toho o poznání skutečné pravdy. Možná budete překvapení, co vše se najednou odlehčí." 

S láskou Klára Berkovcová 

Klára miniatura