STRACH - omezení nebo příležitost?

Tento týden se podíváme na zoubek STRACHŮM. Příspěvky najdete i ve skupině Podpora, přirozenost, vaše vnitřní síla na facebooku. Je tam k nim diskuze.

JAK VYPADÁ STRACH? VYJÁDŘETE
  • postoj,
  • vzhled
  • působení,
  • oblast,
  • cokoliv souzní s tímto tématem

STRACH = to, co stojí mezi námi a naplněním.

Když se zbavíme strachu, život se otevře ve své velkoleposti, všechno na světě je možné.

Propusťme:
  • limity,
  • pocity, že to nezvládnu (nedostatečnost)
  • zastavení se (i od okolí),
  • opuštění, samotu a úzkosti,
  • zklamání,
  • vlastní neviditelnost
  • ...
Strachy na našem těle se projevují stáhnutím v oblasti žaludku, střev, močového měchýře, ledvin... Jednoduše to, co nemůžeme/nechceme z těla vyloučit.
CO NÁS DRŽÍ V OMEZENÍ, V ÚTLUMU A V NEAKCI? JAKTO, ŽE JE JEDNODUŠŠÍ MLUVIT NEŽ KONAT? ULEVÍME SPOLEČNĚ TĚLU? Z ČEHO MÁTE STRACH?
Sepište to, čeho jste ochotni se vzdát, co už může odejít. Zítra máme den cvičení a praxe, tak to zapojíme do akce.

Jak ke strachu přistupujeme?

Podle toho se mění v omezení nebo v příležitost.

Omezení: Pokud je strach něco, čemu dáváme sílu a moc nás ovládat, bránit nám, něco čemu věnujeme pozornost (dáváme si pozor), věříme mu, stáhneme se a necháme se zastavit => pak se stává strach nepřítelem, a dovolíme vytvářet si limity, omezení, ohraničení, a stálost komfortní zóny.

Příležitost: Strach je přínosným ukazatelem toho, kde aktuálně dokážeme přijmout vlastní zodpovědnost, stát se tvůrcem, kde dokážeme přijmout svou vnitřní sílu, a vzít svou moc do svých rukou. To nám otevře spoustu úžasností, které jsou pro nás k dispozici. Stačí je přijmout a užívat si je.

JAK TO MÁTE VY? A ZMĚNÍTE TEĎ PŘÍSTUP K NĚMU?

PRVNÍ POMOC PŘI STRACHU:
  1. uvědomit si energii strachu
  2. přijmout ji jako fakt = nebojovat s tím, je to příležitost vytvořit přirozenou rovinu, už jsi na to připraven/á
  3. nadechnout se, vydechnout = uvolnění, klidně zavřít oči
  4. přijmout svou sílu a tvůrčí energii
  5. vytvořit přirozenou rovinu, dát jí víru
PŘÍKLAD:
MÁM STRACH ZE ZTRÁTY BLÍZKÉ OSOBY:
  1. Už jen pojmenováním toho, že mám strach ze ztráty se uvolní energetický náboj. Je fajn si to i poznačit na papír (nebo někomu říct), protože už to nedržíme v sobě.
  2. Přijímám, že mám strach. (Přijímám, že s tím bojuji a nechci prožít ztrátu.)
  3. Zavřu oči, nadechnu se, vydechnu.
  4. Aktivuji svou sílu, svou tvůrčí energii (čas pro sebe = za začátku to je takto, praxí se proces velmi zautomatizuje).
  5. Vytvořím, co je pro mě aktuální: př. Užiji si každý okamžik s tou blízkou osobou, sdílím s ní svou radost. Toto přijímám a podporuji.
ZVOLTE SI TEĎ JEDEN KONKRÉTNÍ PŘÍKLAD. VYTVOŘTE PŘEMĚNU.

Jak se cítíte po pátém kroku? Co se změnilo? Jak na to reaguje Vaše tělo?

Vezměme dneska do ruky papír, tužku, pastelky.
POLOŽME SI OTÁZKU: CO TU MÁ BÝT VYJÁDŘENO KE STRACHU?
Pusťme hudbu, a nechme ruku volně plynout a vyjadřovat, co cítí. Nezasahujme vědomě do kresby, jen si užívejte pohled a sílu, která tah povede.
Pošlete nám kresbu na e-mail energetickaskola@email.cz - nehodnotíme kvalitu, jde tu o obsah. Ať je to jakákoliv čmáranice, nedokonalost a nebo naopak vymazlená kresba, je to teď a tady důležité ????✏️

Věnujte si dneska chvilku na kreativní zapojení duše ????

PRO SNADNÉ ZPRACOVÁNÍ STRACHŮ MŮŽETE VYUŽÍT I NAHRÁVKY ENERGETICKÉ AKTIVACE, najdete ji tady (klik).

S pozdravem Klára Berkovcová

Klára miniatura