VDĚČNOST

1. DEN

Vděčnost, velké téma. Téma plné krásy, zároveň téma, na které se v běžnosti zapomíná a stává se všedností.Vděčnost je projev citu, ta skutečná vděčnost je něco, co vnímáme v nás, příjemný pocit klidu, uvolnění, přijetí, radosti, laskavosti a života. Směs každé jedné části, co vytvoří celek. V dnešní době slova jako děkuji jsou velmi často neosobní, prázdná, bez zájmu. Namísto toho vděčnost je projev úcty, důvěry, uznání a skutečnosti. Zeptejte se teď sebe, jak cítíte vděčnost? Je to na fyzické úrovni, duševní, v mysli? 

V první řadě začneme sami se sebou. Probuzením tohoto citu v sobě získáme sebeuznání, sebevědomí, sebelásku. Pojmy, které hodně lidí hledá... V čem to spočívá, jak toho dosáhnout? Žijete naplno těmito pojmy?

Následující praktickou část píši v první osobě, ať rovnou přijmete náhled ke své osobě:

Za co jsem vděčná/ý sama na sobě?

Prohlédněte kolem sebe, co vše se vytvořilo díky vaší energii. A všimněte si i maličkosti:

"Ráno jsem se probudil/a. Děkuji za tu možnost, co dnes vytvořím pro vděčnost? Jak podpořím všechny své možnosti? Pozoruji kolem sebe, mám děti/partnera/zvíře (doplňte cokoliv), cítím laskavou vděčnost, děti jsou tu díky mě. Projevím naší lásku vřelým objetím. Blízký něžný dotek, důvěrný moment. Společně uvaříme: propojují příjemné s užitečným. Jdeme ven, jak nádherné počasí a příroda. Děkuji, cítím propojení, harmonii a domov, příjemné souznění, které Země vytváří. Tolik blahobytu nám dává. Takto mohu pokračovat celý den..."

Díky takovým maličkostem si uvědomíte, čeho všeho jste součástí. Co vytváří Vaše energie a začněte si uvědomovat sami sebe. Tím začínáte cestu sebepoznání, sebelásky, a podpoříte sebevědomí a sebehodnotu. V té čisté rovině. V rovině laskavosti vůči sobě i okolí.

Přijímám Váš pohled, napište do komentáře/zprávy jak cítíte vděčnost Vy :)
Těším se na pokračování zítra.

S vděčností za sebe i za Vás Klára Berkovcová

Klára miniatura

PRINCIPY ENERGETICKÉ ŠKOLY PŘIJETÍ SEBE, DOVOLENÍ PRO OKOLÍ, DŮVĚRA V PŘIROZENOU ENERGII VYTVOŘÍ RADOSTNOU AKCI Budujeme důvěrné a zároveň otevřené vztahy se všemi klienty a využíváme přátelský přístup zahrnující  (1)

2. DEN

Dnešní téma je vděčnost za rodinu, tu ze které pocházíme. O dnešním tématu se mi lépe mluví, a proto jsem pro Vás připravila 6 minutové audio cvičení. Takže ho můžete kdykoliv opakovat. 

1b

3. DEN

Jak můžeme více komunikovat ve vděčnosti? 

Dejme si dnes cíl alespoň 3× projevit vděčnost komukoliv, jako projev úcty a radosti a předání této energie k ostatním. Je na Vás jakou formu zvolíte, zda přes slova či činy. I dobrý skutek je skvělou formou projevu vděčnosti a rozzáření úsměvu. 

"Já Vám všem děkuji za Vaší cestu, za to, že čtete tyto řádky. Že věnujete čas sobě a svému rozvoji. Že si uděláte čas na má slova. Mám vždy radost, když se ve druhém objeví jiskřička naděje, změny, jiskra radosti a rozzáření. Proto jsem zvolila cestu, kde mohu podpořit ostatní k jejich poznání. Miluji odtajnění potenciálů, co vše se dá z prostoru jedinečnosti vytvořit. Ať je cesta jakkoliv dlouhá, berte ji jako příležitost každý den, dozvědět se o sobě něco víc, vytvořit nové možnosti, vytvořit nové volby a přání a to vše realizovat a začít žít. Děkuji, že si ji vybíráte, i za každou volbu, která Vás k tomu poznání dovede." 

A i když se někdy můžete cítit na scestí, věřte, že i to Vám přinese možnosti. Záleží jen na přístupu, jaký si zvolíme :) V jaké energii dneska prožijete den?

S pozdravem Klára Berkovcová

PRINCIPY ENERGETICKÉ ŠKOLY PŘIJETÍ SEBE, DOVOLENÍ PRO OKOLÍ, DŮVĚRA V PŘIROZENOU ENERGII VYTVOŘÍ RADOSTNOU AKCI Budujeme důvěrné a zároveň otevřené vztahy se všemi klienty a využíváme přátelský přístup zahrnující  (1)

4. DEN

Co zajímavého jste dnes kolem sebe viděli? Vědomě poděkujte za všechny dary, které nám příroda nabízí. 

Vděčnost k planetě i přírodě dnes projevíme díky vizualizaci našeho oblíbeného místa. Požádejte o obraz, kde se cítíte krásně v přírodě. Postavte se tam a rozjasněte to místo radostí, láskou a vděčností za něj. Pokud se Vám tam něco nezdá, požádejte o přirozenost a regeneraci. Jak tomuto místu můžete ještě přispět? 

Přispějeme už tím, že mu dodáme sílu, když si na místo/přírodu/planetu vzpomeneme a začneme o něm vyprávět. Touto energií nadšení mu dáváme sílu. Jak vypadá Vaše oblíbené místo v přírodě? Co se Vám na něm líbí? 

Obraz nechte volně plynout. Ať vypadá jakkoliv. Klidně si ho potom i namalujte. A uvidíte jakou energii v sobě vytvoříte. 

S pozdravem Klára Berkovcová 

Klára miniatura