základní POJMY

1. DEN

vizualizace

Vizualizace je spuštění a propojení fantazie, vnitřního vidění s lehkostí bytí, uvolněním a relaxací. Vizualizace může být velmi odpočinková či velmi energická a radostná. Vizualizovat (představovat si) můžete každý den, každou volnou chvilku.

Důležité je pak vytvořit ukotvení, aby se dané představy, vize a vidiny stávaly realitou. Často se setkávám s tím, že zůstává vize pouhým přáním, snem a touhou. Vizualizace je i o akci, jak dostat to, co si vyberu do reálného života. Jde o propojení energetického a hmotného světa. V hmotném světě funguje zákon výměny = dávání a přijímání. Mnoho lidí si přeje, sní a nepřijímají, nebo nevyvíjejí aktivitu k tomu zhmotnění. Není to pevné rozhodnutí a volba uskutečnění snu. 

Pro Vaši úplnou vizualizaci a její aktivaci se k nám připojte k programu Začni poznávat SEBE - dobrodružství poznání. Hned v první lekci se více do hloubky podíváme jak na ní a jak s ní tvořit Váš život. 

V jaké fázi vizualizace jste? Zkoušeli jste jí? Funguje Vám zhmotnění?
Piště, ať Vám mohu přiblížit jak příště jinak. 

Předejte se do fb skupiny Podpora, přirozenost, vnitřní síla

2. DEN 

energetick%C3%A1%20aktivaceEnergetická aktivace = řízená uvolňující relaxace a zároveň aktivace přirozeného funkčního prostředí těla, mysli, duše a ochrany. Energetická aktivace má několik fází:

klára ber uvolnění, stabilizace, nastavení klidu v těle

klára ber harmonizace dechu, přijetí vnitřní síly, ukotvení se v ní 

klára ber tvorba na dané téma se spojením vizualizace a akce - stále ve stavu klidu 

klára ber spojení energetického a hmotného světa, aktivace svého těla 

klára ber realizace vizualizace = tvorba na sobě

Dneska máte jedinečnou možnost si jednu z aktivací vyzkoušet ve skupině na facebooku Podpora, přirozenost, vnitřní síla na téma HARMONIZACE ČASU. Začínáme v 19 hod. přes skupinovou místnost. 

NAHRÁVKA ZE SETKÁNÍ: 

Lehněte si nebo si sedněte, udělejte si pohodlí, spojte se s fantazií a tvořte :) 

3. DEN 

jistota%2C%20stabilita%2C%20vnitrni%20sila

 

Pro mě 3 klíčová slova, díky kterým se dokáže život dostat do úplně jiné roviny, do jiného úhlu pohledu. Díky nim se snadno přijme zodpovědnost za svůj vlastní živost a stává se člověk tvůrcem svého života. Ví, že rozhodnutí, které dělá mají smysl a jde si přirozeně za nimi, v souladu  a přirozeně poskládané i s okolím. 

klára ber VNITŘNÍ SÍLA = energie uvnitř nás, náš pohon, náš tvůrčí postoj (tvůrčí ve smyslu, že jsme tvůrci svého života). Díky poznání své vnitřní síly objevíme kapacity a potenciály, které jsou v nás = to originální, co jsem přinášíme, co dokážeme vytvořit, naše podstata. To, co nikdy jiný nemá. Každý máme vnímání síly někde jinde = většinou kopírují čakry a barvy čaker a podle toho jim dokážeme přispívat barvami. %C4%8Dakry

To, jak o svou sílu pečujeme, vrátí se nám skrz přijímání. Pokud jí potlačujeme, potlačuje okolí nás. Tato síla je velmi energetická a aktivní. Klid jí dodává stabilita a jistota. Tím nastává stav rovnováhy. V čem je Vaše síla? 

 

klára ber STABILITA = ukotvení naší vnitřní síly uvnitř nás. Vytvoříme stabilní prostor sami pro sebe. Přijmeme sílu, přijmeme sami sebe, své kapacity a potenciály. Přijmeme svou autentičnost - to, co je skutečně v nás. Otevřeme prostor sebelásky, sebehodnoty, sebeúcty a sebedůvěry. Podpoříme sebevědomí. Ne zvenku, nýbrž zevnitř nás. To právě otevírá dveře okolí, vidět nás takový, jací ve skutečnosti jsme. Prvním krokem je poznání a uznání sebe. 

klára ber JISTOTA = energetická výměna vibrací, které vysíláme a otevření se přijímání. Vznikne tím rovnost dávání a přijímání. Tu jistotu vytváříme my. Z prostoru vnitřní síly vyšleme do okolí radost ze života, otevřeme se přijímání, vytvoříme plynulost a radost ze života se nám vrací - tu přijmeme. Přirozeně se tak poskládá vše, co vyšleme a bonusem je, že i okolí k nám začne přistupovat jinak. Tím, že uznáme sebe, uzná naše kvality i okolí. Přirozeně, bez nutnosti žádat o uznání, dožadovat se lásky, očekávat, že nám bude někdo zodpovídat za náš život. Staňte se jistotou pro sebe. 

klára ber "ČÍM VÍC KRÁSY A RADOSTI VYTVOŘÍM KOLEM SEBE/ZE SEBE, TÍM VÍC KRÁSY A RADOSTI SI DOVOLÍM PŘIJMOUT DO SVÉHO ŽIVOTA. JAKOU KRÁSU A RADOST VYTVOŘÍM/PODPOŘÍM PRÁVĚ TEĎ?"

Pro mě toto dává velký smysl, vidím lidi vnímat jinak, dívat se na svět jinýma očima, vidím jejich růst z minuty na minutu, je to rychlá a jednoduchá cesta a zároveň vím, že jsem jí vytvořila, že jim přispívám v té cestě a toto je má odměna to vidět, to si volím zažívat každý den svého života, rozkvět všech kolem sebe, tím že já rozkvétám. 

Takže otázky do diskuze:

  • V čem je Vaše síla, silná stránka? 
  • Jaký je pro Vás nejjednodušší způsob vytvoření ukotvení své síly? 
  • Jakou krásu a radost vytvořím a podpořím dnes a právě teď? 

Nehodnoťte se pokud Vám to nepůjde dnes odpovědět, jste na cestě svého poznání - každý jsme. Nemusíme se porovnávat. Otázku položte a nechte plynout, přijde odpověď - dostanete nápad. A ten s nám napište. A klidně napište, že odpověď neznáte, že si nejste jistí - to nám pomůže Vám dát podpůrnou otázku, jak to zjistit. Žádná otázka ani poznámka není špatná. Stačí vystoupit ze svého nitra, zapojit se a přijmout podporu. Těším se na každou odpověď. 

4. DEN

p%C5%99irozenost

 

Přirozenost je stav čistoty, jasnosti, klidu, rovnováhy, rovnosti a celkového vyvážení. Je to čistá autentičnost  bez všech přijatých přesvědčení, hodnocení, souzení. Víra sama v sebe, ve svou podstatu. Stav, kdy se celkově cítíte v pohodě, že se vše děje tak, jak má. Stav, kdy propustíte veškeré pochybnosti, vlivy okolí, neuznání. Jste v některé oblasti nespokojení? Co vytvoříte VY pro spokojený průběh? 

Začne se přirozeně skládat vše i v souvislostech s okolím - vznikne stav upřímného respektu, naslouchání, porozumění, souladu a souznění. Vše začne dávat smysl, propojí se v blízkost a v laskavost. Že je to složité a nereálné? Že jsou to pohádky a nad míru pozitivní řeči? A co když ne? Dovolíte si to zažít? Já to žiju. Ano, někdy je tam menší výkyv, přijmu ho a ptám se: Jak to nastavit do přirozenosti? Jak to vytvořit příště jinak, aby to šlo ve spokojenosti (všech)?

Když se zamyslíte: Jak Váš život vypadá v té nejpřirozenější variantě? Jaký je Váš ideál? A jak se k němu přiblížíte a začnete o žít? Každý v sobě neseme odpovědi a klíče k odemknutí života ve skutečné autentičnosti, přirozené integritě, ve světlé rovině. Začnete odemykáním dnes? A s tím souvisí i dnešní výzva = natočte, popište, či nakreslete = Co vědomě dneska uděláte jinak, aby se Váš život začal tvořit v přirozenosti?